مهندسی عمران tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com 2020-02-20T10:19:58+01:00 mihanblog.com اسکلت بتنی بهتر است یا اسکلت فلزی؟ 2016-11-17T04:17:08+01:00 2016-11-17T04:17:08+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/28 aMiRrEzA سوالی که برای اکثر کارفرمایان به وجود می آید این است که کدام سیستم باربر را برای سازه خود انتخاب و اجرا نمایند. در اینجا سعی می کنیم تفاوت این دوسیستم را به طور مختصر در چند حوزه بررسی و به صورت ساده بیان کنیم… لطفا ادامه مطلب را ببینید … سوالی که برای اکثر کارفرمایان به وجود می آید این است که کدام سیستم باربر را برای سازه خود انتخاب و اجرا نمایند. در اینجا سعی می کنیم تفاوت این دوسیستم را به طور مختصر در چند حوزه بررسی و به صورت ساده بیان کنیم…

%d9%81%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%af%db%8c-%db%8c%d8%a7%d8%a8%d8%aa%d9%86%db%8c%d8%9f
لطفا ادامه مطلب را ببینید …

]]>
پروژه کارآموزی مهندسی عمران 2016-11-03T10:11:34+01:00 2016-11-03T10:11:34+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/27 aMiRrEzA در این مطلب یک نمونه خوب از پروژه کارآموزی مهندسی عمران را آماده کرده ایم که توضیحات آن کامل بوده و موضوعات آن موارد زیر می باشد: خاک برداریاجرای فنداسیوننصب صفحات زیر ستون ساخت تیر و ستون از ورقبرپایی اسکلت فلزی اجرای سقف ساختمان با تیرچه و بلوک ( ساخت تیرچه ها در محل کارگاه )        حجم:۵۰۰کیلوبایت دانلود در این مطلب یک نمونه خوب از پروژه کارآموزی مهندسی عمران را آماده کرده ایم که توضیحات آن کامل بوده و موضوعات آن موارد زیر می باشد:

 • خاک برداری
 • اجرای فنداسیون
 • نصب صفحات زیر ستون
 •  ساخت تیر و ستون از ورق
 • برپایی اسکلت فلزی
 •  اجرای سقف ساختمان با تیرچه و بلوک ( ساخت تیرچه ها در محل کارگاه )

پروژه کارآموزی


       حجم:۵۰۰کیلوبایت

دانلود

]]>
معرفی سیستم سازه ای قاب خرپایی متناوب 2016-10-19T18:31:32+01:00 2016-10-19T18:31:32+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/26 aMiRrEzA مقدمه: سیستم سازه ای قاب خرپایی متناوب (Staggered Truss Framing System ) یکی از انواع سیستم های مهاربندی جانبی در سازه های فولادی محسوب می شود . در این سیستم و در یک طبقه , دهانه مهاربندی در یک ردیف ستون و در ارتفاع به صورت یک در میان ( متناوب ) اجرا می شود و در طبقات دیگر , دهانه مهاربندی به ردیف ستون دیگر منتقل می شود. لطفا ادامه مطلب را ببینید … مقدمه:

سیستم سازه ای قاب خرپایی متناوب (Staggered Truss Framing System ) یکی از انواع سیستم های مهاربندی جانبی در سازه های فولادی محسوب می شود . در این سیستم و در یک طبقه , دهانه مهاربندی در یک ردیف ستون و در ارتفاع به صورت یک در میان ( متناوب ) اجرا می شود و در طبقات دیگر , دهانه مهاربندی به ردیف ستون دیگر منتقل می شود.

1

لطفا ادامه مطلب را ببینید …

]]>
آشنایی با انواع سیستم سقف 2015-12-17T15:37:18+01:00 2015-12-17T15:37:18+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/24 aMiRrEzA کتاب حاضر کاری است از آقای مهندی سید هومن حسینی که شما در این کتاب ۳۶۰ صفحه ای میتوانید با انواع ۲۶ سقف که در ادامه لیست ان را مشاهده میکنید اشنا شوید.برای دانلود این کتاب در ادامه با ما همراه باشید ۱-سقف چوبی ۲-سقف طاق ضربی ۳-سقف تیرچه بلوک ۴- سقف سیاک ۵- سقف کامپوزیت ۶- سقف عرشه فولادی ۷- سقف بیگیت(عرشه فولادی قوس دار) ۸- سقف روفیکس ۹-سقف حبابی ۱۰- سقف کوبیاکس ۱۱- سقف یوبوت ۱۲- سقف هالوکور ۱۳-سقف حفره ای وافل ۱۴- سقف پیش تنیده ۱۵- سقف دال بتنی ۱۶- سقف تیردال ۱۷-سقف داب

کتاب حاضر کاری است از آقای مهندی سید هومن حسینی که شما در این کتاب ۳۶۰ صفحه ای میتوانید با انواع ۲۶ سقف که در ادامه لیست ان را مشاهده میکنید اشنا شوید.برای دانلود این کتاب در ادامه با ما همراه باشید

compozite e 02
۱-سقف چوبی
۲-سقف طاق ضربی
۳-سقف تیرچه بلوک
۴- سقف سیاک
۵- سقف کامپوزیت
۶- سقف عرشه فولادی
۷- سقف بیگیت(عرشه فولادی قوس دار)
۸- سقف روفیکس
۹-سقف حبابی
۱۰- سقف کوبیاکس
۱۱- سقف یوبوت
۱۲- سقف هالوکور
۱۳-سقف حفره ای وافل
۱۴- سقف پیش تنیده
۱۵- سقف دال بتنی
۱۶- سقف تیردال
۱۷-سقف دابل تی
۱۸-سقف LSF
۱۹-سقف LCP
۲۰-سقف TCF
۲۱-سقف ICF
۲۲-سقف LGS
۲۳-سقف PBS
۲۴-سقف CSF
۲۵-سقف CSD
۲۶- سقف های خرپایی یا فضاییآشنایی با انواع سیستم سقف

]]>
تعیین رطوبت مصالح 2015-11-20T08:10:18+01:00 2015-11-20T08:10:18+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/23 aMiRrEzA هدف از آزمایش : هدف از این آزمایش, تعیین ضریب یا درجه یا درصد وزنی رطوبت در خاك نسبت به دانه های خشك(به روش گرم كردن وتوزین) می باشد. وسایل آزمایش : ظروف درب دار ضد خوردگی +نمونه خاك به مقدار مناسب+گرمخانه + ترازو با دقت 0.1 گرم و1گرم . تئوری مسأله : در اكثر آزمایش های مكانیك خاك, لازم است درصد رطوبت خاك تعیین گردد.این آزمایش برای درصد وزنی رطوبت سنگ نیز به كار میهدف از آزمایش :
هدف از این آزمایش, تعیین ضریب یا درجه یا درصد وزنی رطوبت در خاك نسبت به دانه های خشك(به روش گرم كردن وتوزین) می باشد.
وسایل آزمایش :
ظروف درب دار ضد خوردگی +نمونه خاك به مقدار مناسب+گرمخانه + ترازو با دقت 0.1 گرم
و1گرم . تئوری مسأله :
در اكثر آزمایش های مكانیك خاك, لازم است درصد رطوبت خاك تعیین گردد.این آزمایش برای درصد وزنی رطوبت سنگ نیز به كار می رود. البته این آزمایش نمی تواند درصد رطوبت واقعی مصالحی را كه دارای مقدار قابل توجهی كانی های هالوزیت, مونت موریلونیت و گچ است,به دست آورد. همچنین در مصالحی كه آب درون منافذ آنها دارای مقدار زیادی املاح محلول مثل كلرورسدیم(كه در رسوبات دریایی وجود دارد) و یا مواد آلی هستند, درصد رطوبت به دست آمده حقیقی نیست. در موارد فوق الذكر باید روش دیگری اتخاذ شود كه نتایج حاصل متناسب با هدف آزمایش باشد.
در بسیاری از خاكها درصد رطوبت طبیعی یكی از خواص فیزیكی مهم است كه رفتار خاك را در مقایسه با حدود اتربرگ بیان می كند و بیشتر به صورت حجمی به كار می رود. در خاكهای ریزدانه (چسبنده ) پایداری و مقاومت خاك بستگی به درصد رطوبت آن دارد. در این حال رطوبت طبیعی خاك با نشانه های حد روانی و حد خمیری مقایسه می شود و در نتیجه حالت روانی و سفتی خاك مشخص می شود. آب موجود در خاك را می توان به سه دسته :
 1. ثقلی
 2. هیگروسکوپیک
 3. مویینه ای
تقسیم نمود. باید توجه داشت كه در مهندسی ژئو تكنیك, رطوبت خاك, آن قسمت از آب آزاد است كه فضای بین دانه ها را پر می كند و «آب منفذی» یا ثقلی نامیده می شود, نه آنكه در ساختمان كریستالی كانی به كار رفته یا در سطح آن جمع شده است (آب هیگروسكوپ و آب مویینه ای). بنابراین اگر در ساختمان خاك مقدار زیادی آب كریستالی وجود داشته باشد, نباید این آب به عنوان رطوبت خاك به حساب آید. در ضمن لازم است ذكر شود كه اصطلاح ذرات جامد در مهندسی ژئوتكنیك به كانیها یا مواد طبیعی گفته می شود كه در آب، غیر محلولند.
رطوبت خاك به صورت درصدی از وزن خشك آن بیان میشود و به صورت زیر تعریف می گردد: W=Ww/Ws
Ww: وزن آب موجود در خاك 
Ws : وزن خشك خاك
شرح آزمایش:
 1. وزن ظرف خالی به همراه درب آن را اندازه می گیریم(W1) .
 2. نمونه خاك مرطوب را در ظرف مورد نظر قرار می دهیم. وزن ظرف به همراه خاك مرطوب را(W2) اندازه گیری می كنیم.
 3. بعد از وزن كردن ظرف به همراه نمونه مرطوب, در پوش را بر می داریم و نمونه به مدت24ساعت در گرمخانه قرار داده می شودتا خشك شود. زمان خشك شدن نمونه خاك نیز بستگی به نوع مصالح, اندازه دانه ها و ظرفیت گرمخانه دارد. در بسیاری از حالات, مدت زمان18ساعت برای خشك كردن نمونه كافی است. در ضمن دمای مورد نیاز در حدود 5+-110 می باشد.
 4. هنگامی كه نمونة كاملاً خشك شد, قوطی نمونه را از گرمخانه خارج كرده, سرپوش آن را می گذاریم تا مانع جذب رطوبت هوا توسط نمونه گردد وپس از سرد شدن, قوطی محتوی نمونه را توزین كرده, در برگه گزارش یادداشت می كنیم(W3).

محاسبات:
درصد رطوبت خاك را از رابطه زیر بدست می آید:
w=(W2-W3)/(W3-W1)*100
w: درصد رطوبت خاك
W1: وزن خالی ظرف (g.
W2: وزن ظرف + خاك مرطوب (g.
W3: وزن ظرف + خاك خشك (g.

]]>
اجرای سازه بتنی از فونداسیون تا تحویل واحدها 2015-07-31T05:57:58+01:00 2015-07-31T05:57:58+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/22 aMiRrEzA درک درست از بتن حجیم را حل کنترل دما ونتیجه حفظ زمان و هزینه های مصرفی در یک پروژه بتن حجیم می باشد. هر حجمی از بتن با ابعادی به اندازه نسبتآ بزرگ   که نیاز به تمهیداتی جهت جلو گیری از ترک های حرارتی وجود دارد قبل از شروع هر نوع عملیات ساختمانی باید زمین محل ساختمان بازدید شده  و وضعیت فاصله ان نسبت به خیابان ها وجاده های اطراف و همچنین چگونگی استرس به خیابانهای اصلی مورد بازسازی قرار گیرد.بقیه در ادامه مطلب درک درست از بتن حجیم را حل کنترل دما ونتیجه حفظ زمان و هزینه های مصرفی در یک پروژه بتن حجیم می باشد.
هر حجمی از بتن با ابعادی به اندازه نسبتآ بزرگ   که نیاز به تمهیداتی جهت جلو گیری از ترک های حرارتی وجود دارد قبل از شروع هر نوع عملیات ساختمانی باید زمین محل ساختمان بازدید شده  و وضعیت فاصله ان نسبت به خیابان ها وجاده های اطراف و همچنین چگونگی استرس به خیابانهای اصلی مورد بازسازی قرار گیرد.


بقیه در ادامه مطلب
]]>
نکات اجرایی حائز اهمیت در سازه های بتنی 2015-07-24T03:40:41+01:00 2015-07-24T03:40:41+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/21 aMiRrEzA نکات اجرایی حائز اهمیت در سازه های بتنی 1- باید توجه داشت که خم میلگردها به طرف پائین یا داخل المان و خارج از ناحیه پوشش بتنی قرار داشته باشد. 2- عملیات جوشکاری میلگردها در محیطی با دمای زیر -18 درجه سلسیوس مجاز نیست. 3- بعد از پایان پذیرفتن جوشکاری بایستی اجازه داد تا میلگردها به طور طبیعی تا دمای محیط سرد شود،شتاب دادن به فرآیند سرد شدن مجاز نیست. 4- کاربرد همزمان چند نوع فولاد با مقاومت های مشخصه متفاوت در یک المان بتنی مجاز نیست مگر اینکه در نقشه های اجرائی، مهندس محاسب قید کرده باشد نکات اجرایی حائز اهمیت در سازه های بتنی

1- باید توجه داشت که خم میلگردها به طرف پائین یا داخل المان و خارج از ناحیه پوشش بتنی قرار داشته باشد.

2- عملیات جوشکاری میلگردها در محیطی با دمای زیر -18 درجه سلسیوس مجاز نیست.

3- بعد از پایان پذیرفتن جوشکاری بایستی اجازه داد تا میلگردها به طور طبیعی تا دمای محیط سرد شود،شتاب دادن به فرآیند سرد شدن مجاز نیست.

4- کاربرد همزمان چند نوع فولاد با مقاومت های مشخصه متفاوت در یک المان بتنی مجاز نیست مگر اینکه در نقشه های اجرائی، مهندس محاسب قید کرده باشد.

5- برای مهار میلگردهای فشاری نبایستی از قلاب و خم استفاده نمود.

6- برای میلگردهای با سطح صاف(بدون آج) استفاده از مهارهای مستقیم مجاز نیست.

7- خم کردن میلگردها انتظار باید قبل از قالب بندی انجام گیرد.

8- میلگردهای ساده با قطر بیش از 12 میلیمتر را نباید بعنوان خاموت بکار برد.

9- قطر خاموت ها نباید از 6 میلی متر کمتر باشد.

10- مناسب ترین محل قطع و وصله میلگردهای طولی ستون بتنی،در نصف ارتفاع آن است.

11- محل مناسب برای وصله کردن میلگردهای طولی تیرهای بتنی،بیرون از گره تیر با ستون و در محدوده یک چهارم تا یک سوم از طول دهانه از تکیه گاه است.

اثرات مواد زیان آور بر خواص بتن

1. کربنات سدیم » گیرش سیمان را تسریع می کند،با حداکثر غلظت 0.1%

2. بی کربنات سدیم » گیرش سیمان را تسریع یا کند می کند با حداکثر غلظت 0.4% تا 0.1%

3. کلرورها » تسریع در زنگ زدگی آرماتور و کابل های پیش تنیدگی.بیش از 0.06% در بتن پیش تنیده و 0.1% در بتن آرمه خطرناک است.

4. سولفاتها » اثر نامطلوب روی بتن.به ازای هر 1% سولفات در آب،10% کاهش مقاومت بوجود می آید.

5. فسفاتها،آرسنات ها و براتها » افزایش زمان گیرش.حداکثر غلظت 0.05%

6. نمک های مس،روی،سرب،منگنز،قلع » افزایش زمان گیرش.حداکثر غلظت 0.05%

7. آبهای اسیدی » در صورت وجود اسید کلریدریک و اسید سولفوریک و سایر اسیدهای غیرآلی،حداکثر تا 0.1% بلامانع است و آبهای با 4.5<8.5 مجاز نیست.

8. آبهای قلیایی » در صورت وجود بیش از 0.5% هیدروکسید سدیم و 1.2% هیدروکسید پتاسیم ( نسبت به وزن سیمان ) باشد،مقاومت بتن تقلیل می یابد.

9. آبهای گل آلود » قبل از مصرف از حوضچه های ته نشینی عبور داده و یا به روش دیگر تصفیه کرد.

10. آب دریا » با حداکثر 3.5% نمک محلول برای ساخت بتن ( بدون آرماتور ) بلامانع است.

11. مقاومت بتن ساخته شده با آب دریا بین 10% تا 20% کاهش می یابد.

]]>
معرفی 4شهر نمونه درمدیریت پسماند 2014-06-10T22:47:30+01:00 2014-06-10T22:47:30+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/20 aMiRrEzA http://www.bananews.ir/

]]>
معرفی روش های حفاظت از گودبرداری 2014-04-27T13:39:21+01:00 2014-04-27T13:39:21+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/17 aMiRrEzA یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه های موجود در رشته مهندسی عمران، احداث سازه ها، حفاظت از گودبرداری و ساختمان های موجود در مجاورت آن می باشد.یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه های موجود در رشته مهندسی عمران، احداث سازه ها، حفاظت از گودبرداری و ساختمان های موجود در مجاورت آن می باشد و در صورت عدم رعایت روش های مناسب به منظور حفاظت گودها و همچنین شیب های در حال احداث، منجر به خسارت جبران ناپذیری خواهد گردید و مخاطرات بوجود آمده ناشی از نشست های احتمالی و تقلیل ظرفیت باربری و تغییر مکان های جانبی موجب ایجاد
یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه های موجود در رشته مهندسی عمران، احداث سازه ها، حفاظت از گودبرداری و ساختمان های موجود در مجاورت آن می باشد.
معرفی روش های حفاظت از گودبرداری
یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه های موجود در رشته مهندسی عمران، احداث سازه ها، حفاظت از گودبرداری و ساختمان های موجود در مجاورت آن می باشد و در صورت عدم رعایت روش های مناسب به منظور حفاظت گودها و همچنین شیب های در حال احداث، منجر به خسارت جبران ناپذیری خواهد گردید و مخاطرات بوجود آمده ناشی از نشست های احتمالی و تقلیل ظرفیت باربری و تغییر مکان های جانبی موجب ایجاد ترک در سازه های مجاور گود خواهد شد.
]]>
دانلود مستقیم جزوه آمادگی آزمون نظام مهندسی خانه عمران 2014-01-23T20:05:13+01:00 2014-01-23T20:05:13+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/14 aMiRrEzA ]]> دانستنی های تاریخی و جالب مهندسی عمران 2014-01-23T19:42:46+01:00 2014-01-23T19:42:46+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/13 aMiRrEzA - در ابتدا مهندس عمران به تمامی مهندسانی گفته میشد که برای جنگ و ارتش کار نمیکردند. گفته میشود از قرن ۱۸ ام در فرانسه این موضوع شروع شد. ۲- اولین مهندس عمران (به معنای جدید آن) یک انگلیسی به نام John Smeaton در سال ۱۷۶۱ بود. ۳- مهندسان عمران با ساخت سیستم تخلیه فاضلاب و تامین آب پاک از مجموع همه دکترهای تاریخ جان افراد بیشتری را نجات داده اند. ۵- John Wesley Gunn of Lexington در سال ۱۸۹۰ اولین مدرک مهندسی عمران را از دانشگاه A &amp; M در بریتانیا دریافت کرد. - در ابتدا مهندس عمران به تمامی مهندسانی گفته میشد که برای جنگ و ارتش کار نمیکردند. گفته میشود از قرن ۱۸ ام در فرانسه این موضوع شروع شد. ۲- اولین مهندس عمران (به معنای جدید آن) یک انگلیسی به نام John Smeaton در سال ۱۷۶۱ بود.
۳- مهندسان عمران با ساخت سیستم تخلیه فاضلاب و تامین آب پاک از مجموع همه دکترهای تاریخ جان افراد بیشتری را نجات داده اند.

۵- John Wesley Gunn of Lexington در سال ۱۸۹۰ اولین مدرک مهندسی عمران را از دانشگاه A & M در بریتانیا دریافت کرد.

]]>
انواع تست غیر مخرب جوش 2014-01-11T20:05:30+01:00 2014-01-11T20:05:30+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/12 aMiRrEzA تست های غیر مخرب &nbsp;(Non Destructive Test) &nbsp;به ۴ گروه تقسیم بندی می شوند: ۱- بازرسی چشمی (VT) 2- تست مایعات نافذ (PT) 3-تست مغناطیسی (MT) 4- تست آلتراسونیک (UT) لطفأ ادامه مطلب را ببینید … &nbsp; تست های غیر مخرب  (Non Destructive Test)  به ۴ گروه تقسیم بندی می شوند:

۱- بازرسی چشمی (VT)

2- تست مایعات نافذ (PT)

3-تست مغناطیسی (MT)

4- تست آلتراسونیک (UT)

لطفأ ادامه مطلب را ببینید …

  ]]>
یک شعر جالب عمرانی ! 2014-01-09T23:06:34+01:00 2014-01-09T23:06:34+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/11 aMiRrEzA یاد دارم که شبی در دل دال *** بین فولاد و بتن گشت جدال هر دو از خستگی و کار زیاد *** بر فلک برده دو صد ناله و داد بتنش گفت به صد خشم و خروش *** ای تو زنازکی همچون دم موش با چنین هیکل نازک که تراست *** طاقت و تاب فشاریت کجاست جمله نیروی فشاری به من است *** زان مرا مانده و افسرده تن است گفت فولاد که ای یار عزیز *** این چنین سخت تو با من مستیز من و تو راحت و آسوده بدیم *** هریکی در طرفی توده بدیم روزی آمد بر ما صاحب کار *** با من و با تو چنین کرد قرار که بیاییم و به هم در سازیم ***
یاد دارم که شبی در دل دال *** بین فولاد و بتن گشت جدال
هر دو از خستگی و کار زیاد *** بر فلک برده دو صد ناله و داد
بتنش گفت به صد خشم و خروش *** ای تو زنازکی همچون دم موش
با چنین هیکل نازک که تراست *** طاقت و تاب فشاریت کجاست
جمله نیروی فشاری به من است *** زان مرا مانده و افسرده تن است
گفت فولاد که ای یار عزیز *** این چنین سخت تو با من مستیز
من و تو راحت و آسوده بدیم *** هریکی در طرفی توده بدیم
روزی آمد بر ما صاحب کار *** با من و با تو چنین کرد قرار
که بیاییم و به هم در سازیم *** کار او زود به راه اندازیم
او به ما وعده خوبی‎ها داد *** وعده لطف و نکویی‎ها داد
گفت جای تو به بالا سازم *** بهرت از چوب متکا سازم
گرچه اول بنهاد او دو سه بند *** لیک برداشت پس از روزی چند
زان سپس ما بفتادیم به کار *** من فتادم به کشش تو به فشار
بین کنون از چه در این حال شدیم *** راست بشنو زمن، اغفال شدیماین شعر در سال ۱۳۲۲ به‎وسیله مهندس اصغر جاویدان سروده شده است

 

]]>
ده برج مرتفع جهان 2014-01-02T14:23:08+01:00 2014-01-02T14:23:08+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/10 aMiRrEzA جام جم آنلاین : در قرن بیست ویکم آسمان خراش هایی که بین 400 تا 800 متر ارتفاع دارند هرگز مانند این دوره شایسته این نام نبوده اند. ده برج مرتفع جهان که در پنج قاره کره زمین واقع شده اند ، نمادهای شکوه ، ثروت و احترام هستند. گزارش: بهرام افتخاری در رده بندی مرتفع ترین برج های جهان مقام نخست به برج دبی تعلق دارد. عملیات احداث این برج در سال 2004 آغاز شد و براساس برنامه باید در سال آینده خاتمه یابد. سازندگان آن ارتفاع نهایی این برج که هم اکنون از 630 متر فرات جام جم آنلاین : در قرن بیست ویکم آسمان خراش هایی که بین 400 تا 800 متر ارتفاع دارند هرگز مانند این دوره شایسته این نام نبوده اند. ده برج مرتفع جهان که در پنج قاره کره زمین واقع شده اند ، نمادهای شکوه ، ثروت و احترام هستند. گزارش: بهرام افتخاری
در رده بندی مرتفع ترین
برج های جهان مقام نخست به برج دبی تعلق دارد. عملیات احداث این برج در سال
2004 آغاز شد و براساس برنامه باید در سال آینده خاتمه یابد. سازندگان آن
ارتفاع نهایی این برج که هم اکنون از 630 متر فراتر رفته است را فاش نکرده
اند، اما پیش بینی می شود که ارتفاع نهایی آن حدود 800 متر باشد.
دومین برج مرتفع جهان در
اروپا واقع شده است. عملیات احداث برج « راشیا تاور» از سال 2007 توسط شرکت
فاستر اند پارتنرز در محله تجاری شهر مسکو آغاز شده است. ارتفاع نهایی این
برج 612 متر خواهد بود.
ساتیاگو کالاتراوا،
آرشیتکت اسپانیایی طراح برج « شیکاگو اسپایر» است که در خاتمه عملیات
اجرایی اندکی بیش از 609 متر ارتفاع خواهد داشت. « شیکاگو اسپایر » مرتفع
ترین برج ایالات متحده و سومین آسمان خراش جهان خواهد بود. احداث این برج
که در نزدیکی دهانه رود شیکاگو رایور در حاشیه دریاچه میشیگان واقع شده در
سال 2011 خاتمه می یابد.
« پنتومینیوم » چهارمین
برج مرتفع جهان نیز در دبی و در قلب منطقه مارینا قرار دارد. احداث این برج
که در نهایت 516 متر ارتفاع خواهد داشت از سال 2007 آغاز شده است.
باز هم این شیخ نشین دبی
است که پنجمین برج مرتفع جهان در آن واقع شده است. برج العالم که در منطقه
« بیزنس بی » دبی قرار دارد در پایان عملیات اجرایی اش در سال 2011 با 108
طبقه 501 متر ارتفاع خواهد داشت.
احداث برج شانگهای ورلد
فایننشال سنتر در بندر شانگهای چین از سال 1997 آغاز شده و باید در سال
جاری خاتمه یابد. این برج با 492 متر ارتفاع بلندترین برج قاره آسیا و
ششمین برج مرتفع جهان می شود.
برج اینترنشنال کامرس سنتر
در هنگ کنگ که احداث آن در سال 2010 خاتمه خواهد یافت با 484 متر ارتفاع
مقام هفتمین برج مرتفع جهان را به خود اختصاص خواهد داد.
برج گوانگژو در شهر کانتون
چین در حال احداث است. این برج با 450 متر ارتفاع نهایی هشتمین آسمان خراش
جهان خواهد بود که البته با آنتنی که برفراز آن نصب می شود ارتفاعش به 610
متر بالغ خواهد شد.
احداث برج تایپه 101 در
شهر تایپه ، پایتخت تایوان در سال 2004 خاتمه یافت. این برج با 448 متر
ارتفاع برای مدت کوتاهی مرتفع ترین برج جهان بود ، اما اکنون در مقام نهم
جای گرفته است.
برج « فریدوم تاور » در
محله منهتن نیویورک و در محل سابق برج های دو قلوی مرکز تجارت جهانی که در
حادثه 11 سپتامبر 2001 نابود شدند ، در دست احداث است. احداث فریدوم تاور
از آوریل 2006 آغاز شده است

]]>
نرم افزار تحلیل و طراحی سازه ها (SAP) : 2013-12-27T11:00:19+01:00 2013-12-27T11:00:19+01:00 tag:http://sakhtvasaz.mihanblog.com/post/9 aMiRrEzA نرم‌افزار SAP2000 در حدود سی سال است که در طراحی و آنالیز سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دانشجویان و مهندسان عمران و رشته‌های وابسته، حداقل یک بار با این نرم‌افزار سر و کار داشته‌اند. هر سال امکانات این نرم‌افزار بیشتر می‌شود و با حفظ رابط کاربری ساده و مشخص، بر پیچیدگی انواع محاسبات و آنالیزها اضافه می‌شود. محیط مدل‌سازی گرافیکی سه‌بعدی باعث شده است به سادگی بتوانید به طرح‌های خود تجسم ببخشید و سپس انواع تحلیل‌های لازم را روی آن انجام دهید. این نرم‌افزار تمامی نیازهای لازم برا
این نرم‌افزار تمامی نیازهای لازم برای طراح را یکجا فراهم آورده است و در ساخت سازه‌ها از این نرم‌افزار به طور عملی استفاده می‌شود. یادگیری این نرم‌افزار بسیار سریع است و به زمان طولانی برای یادگیری نیازی نیست. قالب‌های آماده‌ای که در نرم‌افزار پیش‌بینی شده است باعث می‌شود قادر به شبیه‌سازی طرح‌های بسیار پیچیده باشید. در این برنامه برای طراحان پل نیز امکانات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. نگارش جدید این نرم‌افزار در اواخر فروردین به بازار عرضه شد و گران‌ترین آن نسخه Advanced یا پیشرفته است. برنامه SAP2000 آخرین و قوی ترین نسل از سری برنامه تحلیل سازه ها می باشد.
قابلیت های کلیدی نرم افزار SAP2000 Ultimate:
- تحلیل استاتیکی و دینامیکی
- تحلیل خطی و غیر خطی شامل تحلیل لرزه ای
- تحلیل بار متحرک کامیون و برای پلها
- تحلیل P-
- المانهای سازه ای SHELL و FRAME شامل تیر ستون ، خرپا و رفتار غشایی و پوسته ای
- المانهای غیر خطی فنر و اتصال ( LINK and SPRING )
- سیستمهای مختصات چند گانه
- انواع مختلف CONSTRAINT
- انواع مختلف بارگذاری ها
- ظرفیت بالا
- و ...357 Mb SAP2000 16.0.0 Ultimate
لینک های دانلود برنامه :

دانلود قسمت اول
دانلود قسمت دوم
دانلود قسمت سوم
دانلود قسمت چهارم

کرک برنامه     :      دانلود - 365 روزه
راهنمای نصب :      دانلود پسورد : www.omranpooya.com641 Mb SAP2000 15.0.0 Ultimate
لینک های دانلود برنامه :

دانلود قسمت اول
دانلود قسمت دوم
دانلود قسمت سوم
دانلود قسمت چهارم
دانلود قسمت پنجم
دانلود قسمت ششم
دانلود قسمت هفتم
کرک برنامه     :      دانلود
راهنمای نصب :      راهنمای نصب درون فایل ها قرار دارد. پسورد : www.omranpooya.com


]]>